Rozvod manželstva a jeho hlboké dôsledky na deti
Judith Wallerstein, psychologička a vedkyňa skúmala rozvod manželstva 25 rokov a jeho dôsledky na deti. So štúdiou začala už v r. 1970, na ktorej sa zúčastnilo 131 detí z rovedených manželstiev. Zachytáva v nej rozhovory s rodičmi a s deťmi. V štúdii pokračovala počas nasledujúcich rokov a priebežne získavala aktuálne informácie až do času, kedy mali svoje rodiny, príp. mohli mať svoje rodiny.

Deti z týchto rodín si niesli zranenie z rozvodu desiatky rokov a nevedli sa z neho dostať. Deti zo štúdie boli oveľa náchylnejšie na problémy s drogami, alkoholom a sexom, niektorí už od veku 14 rokov. Mali tendenciu skorého sexuálneho života, predovšetkým dievčatá. V období, kedy si mali hľadať partnera boli veľmi pesimistickí a neverili v romantickú lásku. Len 40% z nich sa zosobášilo a viacero z nich sa rozviedlo. Celkovo viac ako z ucelených rodín. V jednom rozhovore povedala Judith Wallerstein, že deti by mali mať možnosť vyrastať aj v rodinách, v ktorých manželia nie sú šťastní a väčšinov sa jedná len o dočasný stav.  V istej štúdii totiž vyšlo, že väčšina nešťastných manželstiev sa stáva šťastnými do 5 rokov, odkedy nastal tento stav.  

Foto: David Castillo Dominici, Free Digital Photos
The following two tabs change content below.

Pavel Chvojka

Pavel Chvojka je zakladateľom, šéfredaktorom a autorom blogu ManzelskySlub.sk. Je autorom programu Ako si získať jeho srdce a Ako si získať jej srdce pre šťastné a verné manželstvo. Ak ti niečo nie je ohľadom manželstva jasné, pokojne napíš e-mail a určite odpíše.

Príbuzné články

Najnovšie články

Staršie príspevky:
Máš pocit, že je s tebou len pre sex?

Stáva sa ti, že nemáš chuť na sex? Hovoríš si v sebe, že najprv nech uspokojí tvoje emocionálne potreby a...

Zavrieť