Predmanželský sex a spolužitie áno či nie?
Medzi ľuďmi často počuť vyjadrenia, že je lepšie si partnera pred manželstvom sexuálne vyskúšať taktiež aj spoločné bývanie, ako neskôr nariekať nad zlým sexom, príp. nešťastným manželstvom.

Je to ale skutočne tak? Čo hovoria štatistiky a reálne skúsenosti? 

Časopis The Economist uverejnil článok, v ktorom uvádza výsledky štúdie, ktoré boli publikované v Žurnáli pre rodinnú psychológiu pod vedením Deana Busbyho, v ktorej sa zúčastnilo 2035 ľudí z manželstiev od 19 do 71 rokov. Táto dokázala úplny opak. Manželia, ktorí nemali sex pred manželstvom, mali sex v manželstve lepší a okrem toho, mali stabilnejšie a lepšie manželstvo a taktiež komunikácia bola medzi nimi lepšia ako medzi pármi, ktoré mali pred svadbou sex. Dean Busby taktiež uvádza, že manželia, ktorí nemali sex pred svadbou sa lepšie spoznali, viac spolu komunikovali a riešili konfliktné situácie.  

Bolo taktiež dokázané, že muži, ktorí bývali so svojimi partnerkami pred svadbou a žili spolu sexuálne, mali oveľa menšiu motiváciu rozhodnúť sa pre svadbu. Pre ich partnerky to znamenalo neustále úsilie uspokojiť svojich partnerov a sexuálna zviazanosť im nedovolila vidieť vzťah reálne a úplne slobodne sa rozhodnúť, či v tomto vzťahu skutočne pokračovať.

Zdroj:

http://www.economist.com/node/17956905

 


The following two tabs change content below.

Pavel Chvojka

Pavel Chvojka je zakladateľom, šéfredaktorom a autorom blogu ManzelskySlub.sk. Je autorom programu Ako si získať jeho srdce a Ako si získať jej srdce pre šťastné a verné manželstvo. Ak ti niečo nie je ohľadom manželstva jasné, pokojne napíš e-mail a určite odpíše.

Príbuzné články

Najnovšie články

Staršie príspevky:
Pavel_Chvojka_Radio_Lumen_Manzelsky_Slub_sk
ManželskýSľub.sk v rádiu Lumen: Ako si získať srdce v manželstve

Získavanie si srdca nekončí začiatkom chodenia či sobášom. Základnými ingredienciami pre manželský vzťah sú láska a úcta. Tieto dve ingrediencie...

Zavrieť