Miloval sa len s jednou. Vernosť či nevera?
Vernost ci nevera

Rozprával som sa s jedným mužom, ktorý mi rozpovedal svoj príbeh. So svojou manželkou sú vo vzťahu 10 rokov. Je veľmi šťastný, že je jeho jedinou v živote, s ktorou sa miloval. Príležitostí mal však už viacero. Napríklad spolužiačky ho pozývali k sebe domov. Na študentskej chate mal taktiež viacero príležitostí. Na latino zábave sa na neho lepili dievčatá a sám sa rozhodol pre odchod zo zábavy. Na zahraničnej ceste ho chcela jedna žena zviesť. To, že je jeho jedinou je pre neho veľké plus, pretože vníma, že ju neporovnáva v sexuálnej oblasti.

Vo vzťahu s jeho manželkou si prešli obdobiami zaľúbenia, kariérnym nasadením a hľadaním správnych priorít, narodením detí, smrťou blízkych, prerábaním bytu, sťahovaním… Život im priniesol momenty, kedy sa vedome rozhodovali pre vzájomnú vernosť a nielen sexuálnu, ale aj emočnú. Už sa viac krát sám seba pýtal, prečo to má zmysel? Pretože ju veľmi miluje a vie, že nevera by ich vzťah zabila. Práve vernosť robí ich vzťah výnimočným a odlišuje ho od ostatných vzťahov. Snaží sa milovať svoju manželku bezpodmienečne. Vníma na sebe, že city sú veľmi premenlivé, avšak vedomé rozhodnutie milovať ju pretrvá aj náročné obdobia. Kvality jeho manželky sú nasledovné:
 
Má krásny úsmev, ktorý rozžaruje jeho srdce. Keď mu je ťažko, tak sa na neho usmeje a prežiari ho to celého.

Je jeho najlepšou priateľkou. V týždni sa veľmi často spolu rozprávajú a bývajú hore aj do skorého rána, pretože im je spolu veľmi dobre. S nikým iným sa tak hlboko a dôverne neporozprával ako s ňou. Záleží jej na ňom a keď mu je ťažko, nenechá to tak a snaží sa bojovať o ich lásku.

Prežíva s ním sexuálnu blízkosť. Manželka rozumie, že je pre neho sex veľmi dôležitý.

Je skvelá mama. Snaží sa čo najlepšie vychovávať deti. Študuje top výchovné metódy a snaží sa ich potom dať do praxe. Dáva veľa lásky deťom a oni to cítia a veľmi ju milujú.

Podporuje ho v jeho aktivitách. Muž podniká a nie každá žena by to vydržala. Jeho žena má rada istotu, ale snaží sa ho podporovať v podnikateľských aktivitách, i keď je to pre ňu veľmi neprirodzené.
Snaží sa ho čo najviac spoznávať, aby ho mohla čo najhlbšie milovať. Číta veľa literatúry, aby zistila, čo ho môže urobiť šťastným a potom to aplikuje do života.

Snaží sa ho čo najviac spoznávať, aby ho mohla čo najhlbšie milovať. Číta veľa literatúry, aby zistila, čo ho môže urobiť šťastným a potom to aplikuje do života.

Vyjadruje mu uznanie. Uznanie potrebujú muži ako soľ. Ona sa mu ho snaží dávať za všetko, čo jej napadne, viac krát do dňa a má z toho veľkú radosť.

Odpúšťa mu. Keď urobí niečo zlé a poprosí ju o odpustenie, tak sa snaží mu ihneď odpustiť, aby mohli mať krásny vzťah plný lásky.

Chodí ho povzbudzovať na futbal. Je rád, keď sa môže pred ňou ukázať a keď ho po futbale pochváli.

Chce byť pre neho krásna. Každý deň sa pýta, či sa mu páči. Veľmi si váži na nej to, že chce byť pre neho čo najkrajšia.

Chcel by som podotknúť, že uvedené kvality neboli vždy a neustále prítomné. Napriek tomu, je veľmi šťastný, že má takú manželku a nechce, aby ich manželstvo zabila nevera.
Toto bol príbeh môjho známeho, pre ktorého je vernosť veľmi dôležitá a robí jeho vzťah s jeho manželkou výnimočným.

Foto: www.flickr.com, MFer Photography

Vernost ci nevera

 
The following two tabs change content below.

Pavel Chvojka

Pavel Chvojka je zakladateľom, šéfredaktorom a autorom blogu ManzelskySlub.sk. Je autorom programu Ako si získať jeho srdce a Ako si získať jej srdce pre šťastné a verné manželstvo. Ak ti niečo nie je ohľadom manželstva jasné, pokojne napíš e-mail a určite odpíše.

Príbuzné články

Najnovšie články

Staršie príspevky:
rozvod manzelstva
Rozvod manželstva a jeho hlboké dôsledky na deti

Judith Wallerstein, psychologička a vedkyňa skúmala rozvod manželstva 25 rokov a jeho dôsledky na deti. So štúdiou začala už v...

Zavrieť