Manželstvo Jakubovcov: Ľúbte sa! Stále sa zaľubujte a nikdy sa dlhšie nehnevajte.
Týchto manželov som spoznal počas ich chodenia. Manželstvo ich k sebe ešte viac pritiahlo a od začiatku ich manželstva bolo vidieť, že sú si navzájom prioritou. Rozhovor s manželmi Jakubovcami, ktorých manželstvo je inšpiratívne. Veď posúďte sami.

Koľko rokov ste manželia? 

V júni to bude 7 rokov.

Koľko detí mate? Koľko majú rokov? Zmenilo sa niečo v manželstve príchodom detí na svet? Ako ste to zvládli?  

Máme 3 zdravé krásne deti, najstaršia má necelých 6 rokov, stredný synček 3 a najmladšia princezná má 5 mesiacov. U nás bolo manželstvo cestou ako si založiť rodinu. Čakali sme len 2 mesiace. Naše prvé výročie sobáša sme oslavovali v trojici. Vyrástli sme v prostredí saleziánskej rodiny, kde bolo prirodzené s detičkami zbytočne nevyčkávať. Lebo radosť rozdávaním rastie, podobne aj láska.

Čo vám pomáha v budovaní vzťahu?

Zhodli sme sa v tom, že najlepšia pomôcka je to, že nie sme egoisti a záleží nám na radosti a spokojnosti toho druhého. Keď je spokojný manžel, pre mňa to je raj na zemi.

Čo najradšej spolu robíte? Je potrebné mať niečo spoločné?

Radi spolu trávime čas, akokoľvek. Aj keď so mnou manžel nechodí na kávu s kamoškami a ja s ním hrať florbal, myslím, že všetky ostatné činnosti sa snažíme prežívať spolu. Je dôležité mať spoločné zážitky, spolu prežívať udalosti života.

Manzelstvo

Čo by ste odkázali druhým manželom na základe vašej životnej skúsenosti? 

Ľúbte sa! Stále sa zaľubujte a nikdy sa dlhšie nehnevajte a udobrite sa predtým, ako si pôjdete ľahnúť. Hnev nie je dobrý radca.

Ako máte rozdelenú domácnosť a starostlivosť o deti a prečo si myslíte, že je to vašom prípade takto správne?

Akosi prirodzene došlo k deľbe práce v našej domácnosti. Manžel sa stará o to, aby bolo povysávané, dlážka čistá, topánky nakrémované a ja zas o to, aby bol riad umytý, oblečenie ožehlené. Deti kúpe on a varíme spoločne. To čo komu prirodzene vonia, to aj robí. Zatiaľ nám to vychádza a sme s týmto spôsobom spolužitia spokojní.

Ako vyzerá vaša manželská komunikácia?

Komunikujeme spolu stále, aj do roboty mužovi vyvolávam viackrát denne, aby sme si povedali, že sa ľúbime, to je už akoby automatická aktivita. Mám chvíľku voľna cez deň, tak mu zavolám. Keď cítime potrebu hlbokej komunikácie, nájdeme si čas. Či už pri večeri alebo si vytvoríme podmienky na pokojný rozhovor.

Ako sa vám darí napĺňať najhlbšie túžby medzi sebou? Mužskú potrebu po uznaní a ženskú potrebu byť milovanou? Myslíte si, že napĺňanie týchto potrieb je dôležité? Prečo?

Je to veľmi dôležité. Je to ako udržovanie plameňa v kozube, keď neprikladáte zhasne… Manžel nemá problém kedykoľvek mi priniesť kvety alebo inú pozornosť. A ja ho nemám problém pochváliť doma či v spoločnosti. Dávame si navzájom najavo, že nás baví ľúbiť sa.

Chceš pokračovať v čítaní? Zadaj e-mail nižšie a pošlem ti zdarma e-mailom pokračovanie článku:


100% bezpečné! Žiadny SPAM! E-mail neposkytujeme tretím stranám!

 

Fotky: dodané od manželov Jakubovcov 
The following two tabs change content below.

Pavel Chvojka

Pavel Chvojka je zakladateľom, šéfredaktorom a autorom blogu ManzelskySlub.sk. Je autorom programu Ako si získať jeho srdce a Ako si získať jej srdce pre šťastné a verné manželstvo. Ak ti niečo nie je ohľadom manželstva jasné, pokojne napíš e-mail a určite odpíše.

Príbuzné články

Najnovšie články

Staršie príspevky:
tuzba zeny
Nesnaž sa ženu pochopiť! Naozaj? Aká je najhlbšia túžba ženy?

Aká je najhlbšia túžba ženy? Máš v jej túžbach chaos? Neboj, nie si sám. To, že čítaš tieto riadky znamená,...

Zavrieť