predmanzelsky sex

Predmanželský sex a spolužitie áno či nie?

Medzi ľuďmi často počuť vyjadrenia, že je lepšie si partnera pred manželstvom sexuálne vyskúšať taktiež aj spoločné bývanie, ako neskôr nariekať nad zlým sexom, príp. nešťastným manželstvom.

Je to ale skutočne tak? Čo hovoria štatistiky a reálne skúsenosti? 

Časopis The Economist uverejnil článok, v ktorom uvádza výsledky štúdie, ktoré boli publikované v Žurnáli pre rodinnú psychológiu pod vedením Deana Busbyho, v ktorej sa zúčastnilo 2035 ľudí z manželstiev od 19 do 71 rokov. Táto dokázala úplny opak. Manželia, ktorí nemali sex pred manželstvom, mali sex v manželstve lepší a okrem toho, mali stabilnejšie a lepšie manželstvo a taktiež komunikácia bola medzi nimi lepšia ako medzi pármi, ktoré mali pred svadbou sex. Dean Busby taktiež uvádza, že manželia, ktorí nemali sex pred svadbou sa lepšie spoznali, viac spolu komunikovali a riešili konfliktné situácie.  

Bolo taktiež dokázané, že muži, ktorí bývali so svojimi partnerkami pred svadbou a žili spolu sexuálne, mali oveľa menšiu motiváciu rozhodnúť sa pre svadbu. Pre ich partnerky to znamenalo neustále úsilie uspokojiť svojich partnerov a sexuálna zviazanosť im nedovolila vidieť vzťah reálne a úplne slobodne sa rozhodnúť, či v tomto vzťahu skutočne pokračovať.

Zdroj:

http://www.economist.com/node/17956905

 

Ak sa ti článok páčil, nezabudni dať like. Pridaj svoj koment a zdieľaj článok na Facebooku, čím pomôžeš aj tvojím priateľom. Nezabudni like-núť FB skupinu uvedenú v pravom paneli pre info o každom novom článku.
The following two tabs change content below.
Pavel Chvojka je zakladateľom, šéfredaktorom a autorom blogu ManzelskySlub.sk. Je autorom programu Ako si získať jeho srdce a Ako si získať jej srdce pre šťastné a verné manželstvo. Ak ti niečo nie je ohľadom manželstva jasné, pokojne napíš e-mail a určite odpíše. Môžeš sa pridať k jeho fanúšikom na Facebooku.

Komenty

komentov

You are not authorized to see this part
Please, insert a valid App IDotherwise your plugin won't work.
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

CommentLuv badge