sex muzi ocenenie uznanie ucta pochvala

Máš pocit, že je s tebou len pre sex?

Stáva sa ti, že nemáš chuť na sex? Hovoríš si v sebe, že najprv nech uspokojí tvoje emocionálne potreby a potom môže pomyslieť na sex? Ako to je s mužskou potrebou sexu? Myslíš si, že je sex jeho potreba číslo one?

Muž cez sex vníma úctu, ktorá je jeho najhlbšou potrebou. Ako si žena potrebuje uvoľňovať svoje emócie rozhovorom, tak si muž potrebuje uvoľňovať emócie prostredníctvom sexuálnej blízkosti. V prípade, keď to žena odmieta, vníma to, ako jeho hlboké odmietnutie, že ho nemiluje a o jeho potrebu sa nezaujíma. Predstav si, že by s tebou muž odmietol komunikovať. Je to veľmi podobné tomu, že ho odmietneš v oblasti sexu. Taktiež by sa ti veľmi pravdepodobne darilo zle. Veľa manželstiev sa cíti v kruhu šialenstva hlavne kvôli odmietnutiu sexu. Muži sa cítia byť znevažovaní, zatiaľ, co manželky to pokladajú za detinské. Jedna žena zavolala mame a povedala jej, že neprídu k ním na návštevu, pretože majú krízu. Mama sa jej opýtala “a čo sa stalo”? “No, môj drahý je ako zmyslov zbavený”. Mama sa jej opýtala “a prečo”. “Týždeň nemal sex a je úplne mimo…” Na to jej mama povedala. “Prečo mu upieraš niečo, čo stojí tak málo času a urobí mu veľkú radosť?” Dcéra na to zakričala na mamu, že nemôže uveriť vlastným ušiam. Mama jej odvetila. “Vieš, som vydatá už 40 rokov a nepoznám manželstvo, ktoré by bolo šťastnejšie!” Jej mama jej dala vynikajúcu radu. Predstav si, že by s tebou manžel neprehovoril týždeň, či mesiac. Asi by si to tiež považovala za nepredstavitelné. Nezabudni, že aj tvoj manžel má veľmi silnú emocionálnu potrebu tak, ako máš ty potrebu rozhovoru. Muž sa môže cítiť ohrozený v komunikácii hovoriť o potrebe sexu, pretože žena mu môže dáť najavo, že o tom nechce hovoriť. Dotýka sa to jeho hlbokej túžby po úcte a tým pádom je riziko oveľa vyššie. Neboj sa s manželom hovoriť o jeho sexuálnej potrebe blízkosti. Váš vzťah sa môže oveľa viac prehĺbiť a zo sexu môžete mať obaja väčšiu radosť. Neboj sa častejšie zobrať iniciatívu do svojich rúk a hovoriť s ním o tejto potrebe.

Foto: FreeDigitalPhotos.net, Photostock

Ak sa ti článok páčil, nezabudni dať like. Pridaj svoj koment a zdieľaj článok na Facebooku, čím pomôžeš aj tvojím priateľom. Nezabudni like-núť FB skupinu uvedenú v pravom paneli pre info o každom novom článku.
The following two tabs change content below.
Pavel Chvojka je zakladateľom, šéfredaktorom a autorom blogu ManzelskySlub.sk. Je autorom programu Ako si získať jeho srdce a Ako si získať jej srdce pre šťastné a verné manželstvo. Ak ti niečo nie je ohľadom manželstva jasné, pokojne napíš e-mail a určite odpíše. Môžeš sa pridať k jeho fanúšikom na Facebooku.

Komenty

komentov

You are not authorized to see this part
Please, insert a valid App IDotherwise your plugin won't work.
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

CommentLuv badge