FreeDigitalPhotos.net

Má význam dať uznanie mužovi za to, že pracuje? Nebude z neho workoholik?

Veľmi dôležitou potrebou muža je dobývanie. Rád prekonáva výzvy sveta, pracuje a dosahuje dobré výsledky. Ak pochopíš, aký význam to pre neho má, tak pochopíš, čo vo svojej hĺbke potrebuje a prehĺbiš si jeho lásku k tebe. Nezabudni. Uznanie je pre neho dôležitejšie ako to, keď mu povieš, že ho miluješ. Cez uznanie vníma, že ho miluješ. Možno je to pre teba ťažké prijať, ako to muži berú, pretože pre teba je láska na prvom mieste. Ak mu dáš uznanie pre jeho prácu, tak sa nestane väčším workoholikom, ale práve naopak, bude chcieť s Tebou tráviť čas, pretože sa pri Tebe bude cítiť príjemne. Nebude si potom musieť dokazovať príliš veľa uznania v práci. Pre lepšie porozumenie dobývania si predstav, že tvoj manžel príde o prácu. Ak mu povieš “nič si z toho nerob. Dôležité je, že sa máme radi.” Tymito vetami mu veľmi nepomôžeš. Asi pokrčí ramenami a sadne si za televízor, kde strávi zvyšok večera a nebude chcieť s nikým hovoriť. Môžeš sa vtedy cítiť zranená, ak neporozumieš jeho pocitom v tejto situácii. Pri strate práce totiž muž vníma, že stratil niečo dôležité. Práca je totiž podstata jeho bytia.

Vieš, akú otázku si obvykle kladú muži, keď sa prvýkrát stretnú? Kde pracuješ? Väčšina mužov totiž svoju identitu spája s prácou, ako sme už spomenuli. Pri malých chlapcoch môžeš vidieť, aká dôležitá je táto potreba pre nich. Radi zbierajú rôzné predmety v prírode a tvoria z nich niečo, napr. luky, korbáče, či iné. Ak máš syna, tak vieš, že pre chlapca je ocenenie veľmi dôležité a v kútiku srdca si želáš, aby aj jeho manželka ho dokázala oceniť, keď vidíš, ako dokáže rásť, keď dostane pochvalu. Môže to byť pre Teba výzva, aby si prejavila uznanie svojmu manželovi? Myslím si, že určite áno.

Ak hľadáš konkrétne nápady, ako mu to môžeš vyjadriť, tak mám pre Teba tipy. Napíš mu odkaz alebo mu povedz: Láska, ďakujem Ti, že chodíš do práce. Môžeš to aj rozvinúť ďalej a bude to mať väčšiu silu. Napríklad. Ďakujem Ti, že vďaka Tvojej obetavosti v práci som sa mohla rozhodnúť, či budem chodiť do práce alebo zostanem doma s deťmi. Veľmi si to vážim.

Foto: FreeDigitalPhotos.net

 

Ak sa ti článok páčil, nezabudni dať like. Pridaj svoj koment a zdieľaj článok na Facebooku, čím pomôžeš aj tvojím priateľom. Nezabudni like-núť FB skupinu uvedenú v pravom paneli pre info o každom novom článku.
The following two tabs change content below.
Pavel Chvojka je zakladateľom, šéfredaktorom a autorom blogu ManzelskySlub.sk. Je autorom programu Ako si získať jeho srdce a Ako si získať jej srdce pre šťastné a verné manželstvo. Ak ti niečo nie je ohľadom manželstva jasné, pokojne napíš e-mail a určite odpíše. Môžeš sa pridať k jeho fanúšikom na Facebooku.

Komenty

komentov

You are not authorized to see this part
Please, insert a valid App IDotherwise your plugin won't work.
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

CommentLuv badge