zensky mozog

Ako funguje ženský mozog? Aký vplyv to má na vzťah a sex?

Aj ty si si kládol niekedy otázku ako funguje ženský mozog a čomu by sa dal prirovnať? Naozaj vedia ženy zvládať viac vecí naraz? Ovplyvňuje to nejako jej sexuálne túžby?

Pre muža je ťažko predstaviteľné, že niekto dokáže veľmi často robiť viac vecí naraz. Áno, my muži sme zväčša radi, keď dokážeme robiť jednu vec, pretože ak by sme robili viacero vecí naraz, tak by sa to veľmi pravdepodobne prejavilo na kvalite, prípadne na našej podráždenosti. Súhlasím, že sú aj oblasti, kde robíme viacero vecí naraz. Napr. šoférujeme a rozprávame sa. Je to z toho dôvodu, že šoférovanie máme už zautomatizované. Žena však funguje na multitaskingu (robení viaceerých vecí naraz) takmer stále. Má totiž obe mozgové hemisféry prepojené. 

Ženský mozog sa dá prirovnať k internetovému prehliadaču. Mne sa napríklad stáva, že si niekedy nechávam na monitore aj viac ako 10 otvorených okien naraz. Ženy takto vo svojom mozgu fungujú takmer stále. Majú otvorené okná, pokiaľ dané veci neporiešia. Pokiaľ nie sú poriešené, tak ich dokážu maximálne minimalizovať, ale stále su tam. Ženy takto fungujú aj s emóciami, či už minulými alebo súčasnými. Pokiaľ nejaká stará záležitosť nie je poriešená, tak sa sem a tam zobrazuje a žena to vníma ako niečo, čo je tu a teraz a veľmi reálne. Až pokiaľ sa to neporieši. Asi sa už teraz nečuduješ, prečo ti pripomína veci, ktoré sú staré aj viac ako dva roky a prečo o tom chce teraz komunikovať, ako by sa to stalo práve teraz. 

Aj toto je dôvod, prečo žena nemyslí tak často na sex. Pretože je zaťažená otvorenými oknami (malými aj veľkými problémami a pocitmi z minulosti a prítomnosti, prípadne aj predstavami o budúcnosti). Predstav si ju, ako by išla na výlet a mala plné ruky ťažkých vecí, ako aj na chrbte ťažký ruksak. Potrebuje sa najprv zbaviť týchto vecí, aby sa mohla prepnúť a pomyslieť na sex. Ak jej chceš pomôcť, tak ju povzbuď k tomu, aby ti porozprávala, čo prežíva, ako sa cíti. Tvojím vypočutím dokáže otvorené okná zatvoriť. Nezabudni, že pravdepodobne nie si problémom, i keď aj to prostredníctvom komunikácie môžeš zistiť. Ak sa ti podarí zavrieť jej okná frustrácie, budeš jej hrdinom. Vyhraď si na ňu čas, obíjmi ju, uisti ju a uvidíš, aký krásny čas s ňou budeš môcť následne prežiť.

Foto: FreeDigitalPhotos.net, Victor Habbick

Ak sa ti článok páčil, nezabudni dať like. Pridaj svoj koment a zdieľaj článok na Facebooku, čím pomôžeš aj tvojím priateľom. Nezabudni like-núť FB skupinu uvedenú v pravom paneli pre info o každom novom článku.
The following two tabs change content below.
Pavel Chvojka je zakladateľom, šéfredaktorom a autorom blogu ManzelskySlub.sk. Je autorom programu Ako si získať jeho srdce a Ako si získať jej srdce pre šťastné a verné manželstvo. Ak ti niečo nie je ohľadom manželstva jasné, pokojne napíš e-mail a určite odpíše. Môžeš sa pridať k jeho fanúšikom na Facebooku.

Komenty

komentov

You are not authorized to see this part
Please, insert a valid App IDotherwise your plugin won't work.
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

CommentLuv badge